ТОБРАДЕКС

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Відгуки про товар ТОБРАДЕКС
Щоб залишити відгук, перейдіть на сторінку товару і залиште відгук, який допоможе іншим зробити правильний вибір.

(0)

Часті запитання

  • Пошук товарів {tradename}

    Пошук товарів ТОБРАДЕКС

    У нашому каталозі лікарських засобів та інших товарів можна знайти найбільший вибір таких як ТОБРАДЕКС. Ця категорія товарів представлена різними виробниками та формами виготовлення.

  • Аптеки де є {tradename}

    Аптеки де є ТОБРАДЕКС

    Ми пропонуємо вибрати препарат ТОБРАДЕКС в аптеках вашого міста серед партнерів Аптека 911, АНЦ, АДД, Подорожник, Бажаємо Здоров'я та інші. Тому у вас є можливість вибирати їх як за місцем розташування, так і за ціною.

  • Забронювати {tradename}

    Забронювати ТОБРАДЕКС

    У вас є можливість забронювати будь-який товар із запропонованих у каталозі ТОБРАДЕКС у найближчій аптеці вашого міста та забрати його у зручний час за обраною адресою.

  • Придбати {tradename}

    Придбати ТОБРАДЕКС

    Придбати ТОБРАДЕКС на сайті Likie.ua дуже просто! Ціна на ТОБРАДЕКС гарантовано найнижча в вашомі місті і знаходиться в діапазоні від 184.42 грн. до 262.32 грн. в залежності від обраного виробника.

ТОБРАДЕКС

Від чого призначають Тобрадекс

Тобрадекс - це комбінований препарат, що містить тобраміцин та дексаметазон. Тобраміцин – це антибіотик широкого спектру дії, який ефективний проти грампозитивних та грамнегативних бактерій. Дексаметазон - це кортикостероїд, який має протизапальну та протинабрякову дію.

Тобрадекс застосовується для лікування наступних захворювань:

  • Гострий та рецидивуючий бактеріальний кон'юнктивіт, спричинений чутливими до тобраміцину бактеріями.
  • Кератит, спричинених чутливими до тобраміцину бактеріями.
  • Блефарит, спричинений чутливими до тобраміцину бактеріями.
  • Гнійний дакріоцистит, спричинений чутливими до тобраміцину бактеріями.

Протипоказання щодо застосування Тобрадекса

Тобрадекс протипоказаний при таких станах:

  • Гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якого компонента препарату. Це означає, що у пацієнта раніше спостерігалася алергічна реакція на тобраміцин, дексаметазон або на інші компоненти препарату.
  • Підвищена чутливість до аміноглікозидів. Аміноглікозиди – це група антибіотиків, до якої належить тобраміцин. Тому при підвищеній чутливості до аміноглікозидів застосування Тобрадексу може спричинити алергічну реакцію.
  • Кератит, спричинений вірусом Herpes simplex. Герпетичний кератит – це важке інфекційне захворювання рогівки, спричинене вірусом простого герпесу. Тобраміцин не є ефективним проти вірусів, тому застосування Тобрадексу при герпетичному кератиті може призвести до погіршення стану пацієнта.
  • Коров'яча віспа, вітряна віспа та інші вірусні інфекції рогівки та кон'юнктиви. Тобраміцин не є ефективним проти вірусів, тому застосування Тобрадексу при вірусних інфекціях рогівки та кон'юнктиви може призвести до погіршення стану пацієнта.
  • Грибкові захворювання структур ока чи неліковані паразитарні інфекції ока. Тобраміцин не є ефективним проти грибків і паразитів, тому застосування Тобрадексу при грибкових або паразитарних інфекціях очей може призвести до погіршення стану пацієнта.
  • Мікобактеріальні інфекції ока. Тобраміцин не є ефективним проти мікобактерій, тому застосування Тобрадексу при мікобактеріальних інфекціях очей може призвести до погіршення стану пацієнта.
  • Інфекції чи травми, обмежені поверхневим епітелієм рогівки. Тобраміцин не проникає в глибокі верстви рогівки, тому його застосування при інфекціях або травмах, обмежених поверхневим епітелієм рогівки, може бути неефективним.
  • ТОБРАДЕКС® не слід застосовувати після видалення без ускладнень стороннього тіла з рогівки ока. Це з тим, що з видалення стороннього тіла може виникнути пошкодження рогівки, що може призвести до розвитку інфекції. Застосування Тобрадекса в таких випадках може ускладнити діагностику та лікування інфекції.

Як приймати Тобрадекс

Дорослим та дітям старше 12 років

Тобрадекс закопують у кон'юнктивальний мішок (всередину ока).

  • У перші 24-48 годин можна закопувати по 1 чи 2 краплі кожні 2 години.
  • При покращенні стану частоту закопування можна поступово зменшувати до 1 або 2 крапель кожні 4-6 годин.
  • При важких захворюваннях можна закопувати по 1 або 2 краплі щогодини, поки запалення стане контрольованим. Потім частоту закопування можна поступово зменшувати.

Після операції з видалення катаракти

Протягом 24 днів після операції з видалення катаракти Тобрадекс закопують по 1 краплі 4 рази на день. При необхідності частоту закапування можна збільшити до 1 краплі кожні 2 години протягом двох днів терапії.

Рекомендації

  • Рекомендується постійно контролювати внутрішньоочний тиск.
  • Після закапування рекомендується натиснути на нососльозний отвір і обережно закрити повіки. Це зменшить системну абсорбцію препарату, що зменшує ймовірність виникнення системних побічних ефектів.

Застосування для дітей

Тобрадекс можна застосовувати дітям віком від 2 років.

При порушеннях функції печінки та нирок

Тобрадекс можна застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки та нирок без корекції дози.

Спосіб застосування

Перед використанням флакон слід добре збовтати.

Для попередження забруднення кінчика крапельниці та вмісту флакона необхідно бути обережним і не торкатися повік, прилеглих ділянок та інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці.

Зберігати флакон у вертикальному положенні.

Чи можна використовувати Тобрадекс під час вагітності

Дані про застосування Тобрадекс у вагітних жінок обмежені. Тобраміцин, один з активних компонентів Тобрадекса, проникає через плаценту і може впливати на плід. Однак він не викликає ототоксичності у плода.

Тривале або повторне застосування кортикостероїдів, другий активний компонент Тобрадекса під час вагітності, може бути пов'язане з підвищеним ризиком затримки внутрішньоутробного розвитку. У немовлят, матері яких отримували великі дози кортикостероїдів під час вагітності, слід уважно спостерігати за появою ознак гіпоадреналізму.

Дослідження на тваринах показали, що дексаметазон, один з активних компонентів Тобрадекса, може викликати репродуктивну токсичність при місцевому та системному застосуванні.

Рекомендації щодо застосування Тобрадексу під час вагітності

На підставі наявних даних про безпеку застосування Тобрадексу під час вагітності препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності.

Передозування та побічні ефекти Тобрадексу

Тобрадекс призначений для місцевого застосування у вічі, тому передозування при дотриманні рекомендованих доз малоймовірне.

У разі випадкового передозування при місцевому застосуванні Тобрадекс рекомендується промити очі теплою водою.

Можливі симптоми передозування Тобрадексу:

  • Почервоніння, свербіж, набряк повік
  • Підвищена сльозотеча
  • Точковий кератит

Ці симптоми зазвичай мають легкий характер і проходять самостійно.

Побічні ефекти Тобрадекса, які можуть виникнути при його застосуванні в дозах, що рекомендуються, зазвичай носять легкий характер і проходять самостійно. До них відносяться:

  • Місцеві реакції:
    • Гіперемія та подразнення слизової оболонки очей.
    • Сверблячка в очах.
    • Почервоніння повік.
    • Сльозотеча.
  • Системні реакції:
    • Алергічні реакції.

При появі будь-яких побічних ефектів необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

verified
Перевірено нашим фахівцем 14 березня 2024 р.
doctor
Інюшина Юлія Михайлівна
Сімейний лікар
Стаж 3 роки

Ціни на «ТОБРАДЕКС» в аптеках міста

Назва

Ціна

Тобрадекс очна мазь, 3,5 г

208.00 - 262.32 ₴

Тобрадекс краплі для очей, 5 мл

184.42 - 255.40 ₴