Препарати від захворювання вух

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Препарати від захворювання вух

Із захворюванням органів слуху стикають дорослі та діти, в тому числі й новонароджені. Вони можуть проявлятися різними симптомами, проте в будь-якому випадку доставляють дискомфорт та відображаються на якості життя. Фармакологічна сфера пропонує велику кількість препаратів для лікування захворювань вух, які відрізняються між собою складом та механізмом дії. Тож далі розглянемо особливості цих ліків та як їх підібрати.

Які захворювання вух бувають?

Патології органів слуху можуть мати різне походження та симптоми. Багатьом людям відомий отит – запаленням вуха, викликане інфекцією, травмою чи алергією. В залежності від локалізації отит може бути зовнішнім, середнім та внутрішнім. На його розвиток найчастіше вказують такі симптоми:

  • біль у вусі;
  • набряк та почервоніння;
  • зниження слуху;
  • виділення з вушного проходу;
  • шум у вухах;
  • висока температура тіла та інші ознаки інтоксикації при гострій формі отиту.

До інших розповсюджених захворювань вуха можна віднести:

  1. Мастоїдит. Запалення соскоподібного відростка скроневої кістки супроводжується сильним болем, зниженням слуху, набряком та почервонінням.
  2. Сірчані пробки. На їх появу вказує значне зниження слуху. Крім того, може турбувати шум у вухах, відчуття тиску та інші симптоми.
  3. Фурункул слухового проходу. Гнійне запалення волосяного фолікула або сальних залоз супроводжується сильним запаленням та болем, іншими симптомами.
  4. Отосклероз. Захворювання характеризується розростанням кісткової тканини в середньому вусі. Саме через це хвороба супроводжується прогресуючим зниженням слуху.
  5. Євстахіїт. На порушення функцій євстахієвої труби вказує втрата слуху, шум у вухах, відчуття закладеності тощо.

Захворювання вух у більшості випадків викликані бактеріальними, вірусними чи грибковими інфекціями, проте причиною можуть бути й інші чинники. Досить часто патології спровоковані травмами, неправильним доглядом за вухами, порушенням кровообігу, спадковими та іншими факторами.

На розвиток захворювання органів слуху вказує біль у вусі, зниження слуху, відчуття тиску, почервоніння та набряк. Можуть турбувати гнійні виділення з вушного проходу або запаморочення. При появі будь-яких ознак патологічного процесу потрібно звернутися до лікаря.

Важливо! Маленькі діти не можуть розказати про проблеми з вухами. Проте якщо малюк часто плаче без видимої причини, тримається за вушко або не реагує на звернення, слід записатися на консультацію до отоларинголога.

Вушні краплі: види, принцип дії та особливості застосування

Для лікування захворювань вух зазвичай використовуються ліки у вигляді крапель. Головна їх особливість полягає в тому, що вони здатні проникати всередину вушної раковини. Крім того, рідина швидко поглинається клітинами, завдяки чому відмінно підходить для ефективного місцевого лікування.

В залежності від активних компонентів та принципу дії вушні краплі поділяються на декілька видів:

  1. Протизапальні (Отинум, Отогут). Застосовуються для зняття запалення при отитах будь-якої локалізації, викликаних інфекцією, травмами та іншими причинами. Вони можуть належати до категорії нестероїдних або глюкокортикостероїдних препаратів залежно від основної активної речовини. Такі ліки не дозволяється використовувати при перфорації барабанної перетинки та протягом тривалого часу.
  2. Антибактеріальні (Ципрофлоксацин). Призначені для боротьби з бактеріальною інфекцією, що може викликати розвиток гострого чи хронічного середнього отиту. Застосовувати антибактеріальні краплі можна лише за призначенням лікаря. До того ж важливо пройти повний курс терапії, щоб уникнути резистентності бактерій.
  3. Антисептичні (Фурацилін). Препарати цієї групи призначаються при гнійних запаленнях, у більшості випадків разом з іншими ліками. Допомагають запобігти можливим ускладненням та прискорюють одужання.
  4. Протигрибкові (Клотримазол). Призначаються для лікування отомікозу та інших грибкових інфекцій. Перед їх закапуванням важливо очистити вушну раковину від грибкових утворень, інакше ефективність буде недостатньою. Тривалість лікування визначає лікар.
  5. Комбіновані. Особливість цих вушних крапель полягає в тому, що вони мають кілька активних компонентів, тому одночасно чинять різну дію, наприклад, антибактеріальну, протизапальну та знеболювальну. Використовуються для лікування різних захворювань органів слуху, проте підбирати їх повинен виключно лікар після діагностики.

Варто пам’ятати, що потрібно обов’язково дотримуватися інструкції до застосування та рекомендацій лікаря, враховувати можливі протипоказання та побічні дії. При важкому перебігу патології лікар додатково може призначити препарати для внутрішнього прийому (антибіотики та ін.). Не слід займатися самолікуванням, оскільки це може призвести до розвитку серйозних ускладнень, включаючи втрату слуху.

Завдяки сервісу Likie ви можете легко знайти потрібні ліки від захворювань вух у своєму місті. Ви можете порівняти ціни в різних аптеках, щоб вибрати найвигідніший варіант і не переплачувати. Також можна ознайомитися з інструкцією до застосування. Крім того, користувачам сервісу доступна послуга бронювання препаратів на 48 годин. Скориставшись нею, ви будете впевнені, що потрібний препарат буде в наявності в аптеці.

Популярні питання про захворювання вух

Які краплі знімають запалення у вухах?

Для лікування запалення вуха використовуються нестероїдні протизапальні засоби зі знеболювальною дією (Отипакс, Анауран та ін.). Варто враховувати, що використовувати їх не дозволяється протягом тривалого часу. Крім того, обов’язково потрібна консультація лікаря. Деякі препарати мають ряд протипоказань та можуть викликати побічні реакції.

Які ліки від свербіння у вухах?

Свербіж у вусі може бути викликаний різними причинами, в тому числі сірчаними пробками, алергією чи запаленням. Ліки для усунення неприємного симптому необхідно підбирати з урахуванням того, чим він спровокований. Інколи достатньо видалити сірчані пробки, в інших випадках потрібно прийняти антигістамінні чи протизапальні препарати, проте попередньо слід проконсультуватися з лікарем. Варто пам’ятати, що самолікування може призвести до ускладнень.

Чим лікувати грибкові захворювання вух?

Для лікування грибкових захворювань вух (отомікозу) зазвичай призначаються протигрибкові засоби – Клотримазол, Міконазол та препарати цієї групи. При їх використанні важливо регулярно проводити гігієнічні процедури. В тяжких випадках лікар додатково призначає протигрибкові препарати у вигляді таблеток.

Що найкраще допомагає від болю у вухах?

Оскільки в більшості випадків біль у вухах викликаний запальним процесом, рекомендується використовувати протизапальні ліки (Дексаметазон та ін.). Проте не менш важливо усунути причину проблеми. Тому необхідно перш за все звернутися до лікаря, який підбере комплексне лікування з урахуванням усіх факторів та індивідуальних особливостей пацієнта.

Який препарат розчиняє вушні пробки?

Якщо потрібно швидко позбутися сірчаних пробок у вухах, слід використовувати А-Церумен. Це гігієнічний засіб, який підходить як для дорослих, так і для дітей від 6 місяців. Випускається він у вигляді крапель та спрею, тож можна вибрати зручний для використання варіант. Засіб може застосовуватися не лише для розчинення сірчаних пробок, але й для профілактики їх появи, проте варто дотримуватись інструкції від виробника.

Ціни на Медикаменти / Препарати від захворювання вух

Назва

Ціна

Фурацилін таблетки по 20 мг, 20 шт. (10х2)

83.98 - 143.00 ₴

Ототон краплі вушні, 16 г у флак.

99.20 - 243.80 ₴

Ципрофарм краплі очні/вушні 0.3% 10 мл

100.93 - 194.86 ₴

Окомістин краплі для очей/вух/носа 0,01%, 10 мл

134.80 - 182.83 ₴

Відповіді на поширені питання